Jmenuji se Petra Brejchová

O skolióze se tvrdí, že nejde zvrátit, maximálně zastavit její zhoršování. Nemusí to tak být bezvýhradně. „Tělo je plastické médium“, řekla Dr. Ida P. Rolf. Díky Strukturální integraci/rolfterapii a vědomému pohybu vypadám a cítím se mnohem lépe než dřív.

 

Naděje pro bezbolestné tělo

K mé nynější práci mě přivedli moje křivá a bolavá záda. V roce 2017 jsem se poprvé setkala se STRUKTURÁLNÍ INTEGRACI/ROLFTERAPII jako klient. Ukázalo se, že nepochybnou souvislost s mou skoliózou má veliká jizva z komplikovaného chirurgického zákroku, který jsem podstoupila jako novorozenec. Moje tělo se během růstu kolem té jizvy doslova „zkroutilo“. Začala jsem se postupně dávat do pořádku… Prošla jsem 10 základními sezeními strukturální integrace, ošetřením jizvy a začala cvičit úplně jinak než do té doby.

 

Začala jsem Rolfjógou

Celá léta jsem byla zvyklá pravidelně cvičit nejen kvůli páteři, ale i proto, že jsem chtěla být krásná a štíhlá jako každá žena. Jako certifikovaná lektorka jógy jsem souběžně s mým fyzickým přerodem rozjížděla slibný projekt – Jóga v práci, který měl za cíl přispět k lepším podmínkám lidí na pracovišti. Bylo ale evidentní, že jsem asi dělala něco špatně, vzhledem k problémům se zády.  Moje profese mě logicky přivedla k systému rolfcvičení (rolfpilates/rolfjóga) podle Návodu na tělo Zdenky Šímové. Logicky proto, že toto unikátní cvičení, vycházející právě z principů STRUKTURÁLNÍ INTEGRACE/ROLFTERAPIE je samo o sobě velmi transformativní a terapii SI smysluplně doplňuje.

 

Prošla jsem výcvikem Návod na tělo, aplikovala jeho nástroje do svého života a začala podle toho vést i své lekce Rolfjógy pro veřejnost.

 

…a pokračovala strukturální integrací

Během procesu mé transformace přišla doba „covidová“ a dobře rozjetý projekt Jóga v práci mžikem oka skončil. To vyústilo v rozhodnutí prohloubit si vzdělání a přihlásit se do výcviku i samotné STRUKTURÁLNÍ INTEGRACE/ROLFTERAPIE. Při výcviku jsem absolvovala také školení na integrace jizev do zdravé tkáně, která byla pro posun v mém osobním rozvoji zcela zásadní.

 

Zrodila se „Integrace s Petrou“

Každá lidská bytost má několik rovin – fyzickou počínaje, duchovní konče, které jsou na nějakém stupni a navzájem se ovlivňují a spolu souvisí. Ačkoliv se na první pohled zdá, že se zabývám pouze tělem, moje práce nakonec ovlivní člověka jako celek. Jsem velmi vděčná veškerým okolnostem, díky kterým vám dnes mohu poskytnout komplexní péči na vaší cestě v oblasti:

 

Každá z těchto jedinečných metod má své blahodárné účinky a pozitivní výsledky. Všechny se dají kombinovat a výborně se doplňují. Jejich následný silnější efekt už pocítila řada mých klientů.

Jsem tady  pro vás a těším se, že se brzy potkáme.

 

Petra Brejchová

PS: aktualizace webu je už v procesu, rozkliknutím podtržených výrazů se dozvíte víc :-).