Pojmy - o čem to vlastně je?

Rolfjóga

Na lekcích propracujeme fascie celého našeho těla, budeme prociťovat a napojovat se na své tělo zevnitř – od konečků prstů na nahou až po kořínky vlasů. Navrátíme přirozenou  funkci našemu pánevnímu dnu a ovládneme i ten nejhlouběji uložený sval PSOAS. Tím získáme funkční oporu ve fyzické, ale i psychické úrovni těla. . Naučíme se  jak využívat gravitaci a přirozenou biomechaniku těla ve svůj prospěch a tím spotřebovávat méně energie na udržení postoje v jakékoliv pozici. Doslova se naučíme zpomalit proces stárnutí. Koncentrací na sebe a pozorností na dech se uvolníme fyzicky i duševně. Naše klouby budou mít více prostoru. Po cvičení se budeme cítit delší, štíhlejší v pase a uvolnění.  Mysl bude jasná a čistá. Rolfjóga je v klidném tempu, ale v žádném případě to není nuda. Cvičení nezná věkovou hranici, je vhodné také pro těhotné a přímo žádoucí po porodu.

 

V pokročilých lekcích zjemníme vnímání těla natolik, že dokážeme vybalancovat nerovnováhu mezi levou a pravou polovinou těla.  Odměnou nám bude harmonie na všech  úrovních naší bytosti.

 

Rolfjóga je ucelený koncept jógy podle systému cvičení Návod na tělo (NNT), který vychází z principů ROLFTERAPIE. Jde o unikátní a velmi efektivní metodu, která transformuje tělo, žádoucím způsobem ho tvaruje, učí jak je používat, aby nebolelo a cítili jste se v něm dobře. Postupně se seznámíte s řadou jednoduchých nástrojů, které vám budou pomáhat lépe vypadat a ještě lépe se cítit ve vlastním těle i v běžném životě.


DALŠÍ PŘÍSPĚVKY