Pojmy - o čem to vlastně je?

NÁVOD NA TĚLO

Návod na tělo (NNT) je unikátní a velmi efektivní metoda, která transformuje tělo, žádoucím způsobem ho tvaruje, učí jak je používat, aby nebolelo a cítili jste se v něm dobře. Tento ucelený systém čerpá z principů „rolfterapie“ (synonymy jsou také „rolfing“ nebo „strukturální integrace“).

 

Základ NNT představuje pět jednoduchých, ale mocných nástrojů, které vycházejí  z  pouhé přirozené biomechaniky těla. Díky nim je energie těla využívána  hospodárně a to  vede ke zpomalení stárnutí, pomalejšímu opotřebení těla a dlouhověkosti.

 

Ruku v ruce s NNT a „rolfterapií“ vzniklo revoluční cvičení – Rolfjóga, Tento druh jógy mění celkovou strukturu těla. Uvědomění si těla jako celku dělá tuto metodu jedinečnou ve svých okamžitých a silných pozitivních účincích. Jejím cílem je estetická změna těla  (zeštíhlení v žádoucích partiích), zlepšení držení těla a samozřejmě i zdravotní (funkční) efekt.  Cvičení klade důraz na správné uspořádání těla v gravitačním poli. Postupným vylaďováním dochází k obrovským úsporám energie. Nastává trvalý stav pohody a radosti z bytí. Únavu a pocit tíže vystřídají pocity lehkosti, stability a jistoty.


DALŠÍ PŘÍSPĚVKY